עקבו אחרינו 

MasterBuy.Service@gmail.com 

072-2400245 

 

בקניה מעל 200 ש”ח 

·         מבנה השערהשיער הוא סיב עשוי חלבון (פילמנט), הצומח מזקיק המצוי בשכבת הדרמיס דרך שכבת האפידרמיס שבעור. השיער (כולל פרווה או צמר) מצוי רק בבעלי חיים ממחלקת היונקים. השיער עשוי בעיקר מקרטין שהוא סוג של חלבון, ממספר מינרלים (בעיקר אבץ, צורן, ברזל וכלור), וויטמינים כגון ויטמין A ומספר ויטמינים מקבוצת B. זקיק שיער הוא איבר השייך לעור אצל יונקים ותפקידו לייצר שיער. תהליך הייצור מורכב משלשה שלבים: גדילה (Anagen), סיום (Catagen) ומנוחה (Telogen). תאי גזע הם האחראיים על ייצור השיער. בבסיס הזקיק נמצא שורש השערה (או "פאפילה" - Dermal papillae) ומחובר לבלוטת חֵלֶב, המכילה חומר סיכוך ומפרישה תחילה לתוך חלל מרכזי המתנקז דרך פתח זקיק השערה אל פני העור. אצל בני אדם, מספר זקיקי השיער בדרך כלל קבוע מלידה ואינו משתנה, אך קיימים הבדלים בתפקוד כל זקיק במהלך החיים.

            השערה מורכבת משלושה חלקים מרכזיים:

·         חלק ראשון: המדולה שהוא החלק הכי פנימי של השיער, והוא מורכב מבועות אוויר, המחקרים עדיין לא הגיעו לתוצאה למה מיועדת המדולה. וישנן סוגים שיער שלא קיים בהם מדולה.

·         חלק שני: והוא הקורטקס שמורכב מצרורות של סלילים סיביים העשויים ממולקולות חלבון הקרטין אשר מספקות לשיער חוזק ואלסטיות. ובקליפה של הקורטקס יש לנו את המלנין אשר מקנה לנו את הצבע לשיער.

·         חלק שלישי: נקרא קוטיקולה שהיא שכבות של קשקשים המגנים על החלק הפנימי של השיער. ומה ששומר על שכבת הקוטיקולה הוא נוזל דק מאוד המורכב משמן מלח ומים ונקרא שכבת PH, שכבה זו היא מעט חומצית עם (PH 5) שכבת מעטפת זו חשובה מאוד לשמירה על איזון הלחות לעור ולשיער.

·         PH הוא קיצור של (potential hydrogen) והוא סרגל מדידה המשמש למדידת חומציות או בסיסיות של תמיסה נוזלית. סרגל מדידת הPH- מורכב מ15 דרגות 0 ועד 14 והדרגה 7 היא דרגה נטרלית שהיא דרגת המים. כל דרגה מתחת ל-7 מוגדרת כדרגה חומצית, וכל דרגה מעל ל-7 נחשבת לדרגה בסיסית

·         שכבת הPH גורמת לשיער להרגיש יותר חלק ומבריק, ומונעת מהשיער לאבד לחות מהר מה שמסייע לשערה להיות יותר חזקה ובריאה. עם חשיפה ממושכת לסביבה כמו שמש חפיפות ממושכות ומוצרי שיער כימים, הדבר פוגע בשכבת הPH של השערה ובמקרים מסוימים גם לאבד את כל שכבת הPH.

·         שימוש במוצרים לאיזון רמת הPH יכול לסייע בשמירה על שכבת ה PH של השיער.

רוב מוצרי השיער ובמיוחד השמפו שאנחנו משתמשים בו באופן שותף, מכילים נוזלים עם PH בסיסי, מהסיבה שPH בסיסי מנפח את השערה ועוזר בהורדת השמנים מהשערה וכך לנקות אותה, אבל מצד שני פוגע בשכבת PH הטבעית שלנו. לכן הכללים הם חופפים כאשר השיער שומני. מותר לחפוף כל יום רק למי שהקרקפת שלו שומנית ומשתמנת כל יום.2all בניית אתרים